Priežiūra

JURGA KANCO gaminiai pasiūti iš Lietuvoje išausto, kokybiško minkštinto lino.  Skirtingai, nei klasikinis linas, minkštintas linas po skalbimo ryškiai mažiau traukiasi, nesikeičia gaminio forma ir dydis, jis minkštas ir švelnus. Daugiau ar mažiau traukiasi visi natūralaus pluošto audiniai. Linas – prabangus audinys, tai tarsi antra oda. Norint išnaudoti visas geriausias lino savybes, būtina žinoti kaip prižiūrėti lininius gaminius.

Skalbimas

Linas gali būti skalbiamas rankomis, mašina, valomas sausai. Balinantys skalbikliai tinkami baltam linui, tačiau spalvotą audinį reikia skalbti švelniais skalbikliais arba švelniu muilu. Taip pat nerekomenduojami chloro turintys balikliai, nes jie gali sugadinti audinio struktūrą.
Jeigu skalbimui naudojamas vanduo yra kalkėtas, siūlome pridėti minkštiklio, ypač skalbiant tamsesnius audinius. Niekada kartu neskalbkite tamsių ir šviesių audinių. Jeigu skalbiate mašina, neperkraukite jos, kad lininis gaminys galėtu laisvai judėti. Priešingu atveju, jis gali tapti dryžuotas. Tiek skalbiant mašina, tiek rankomis lininiai gaminiai turi būti kruopščiai išskalauti.

Džiovinimas

Džiovinti galima džiovinimo mašinoje taip pat ir natūraliu būdu. Po skalbimo linas bus susiglamžęs, tad išskalbtą ir nestipriai nugręžtą audinį reikia tinkamai pakabinti, kad džiūdamas dar labiau nesusiglamžytų. Kadangi linas itin gerai džiūsta, svarbu neleisti perdžiūti, bus sunku išlyginti.

Lyginimas

Lininius audinius geriausia lyginti tuomet, kai jie dar šiek tiek drėgni. Rekomenduojama lyginti iš blogosios audinio pusės, taip apsaugant lino paviršių nuo glotnumo, blizgumo ir spalvos blukimo. Po lyginimo lininius gaminius palikite truputį drėgnus ir pakabinkite vėsioje, sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje, kad iki galo išdžiūtų.

Lino savybės

Lininis audinys 3 kartus stipresnis, 5 kartus atsparesnis trinčiai (dilimui) ir labiau žvilgantis nei medvilnė.
Linas nesukelia alerginių reakcijų, yra kaip natūralus antiseptikas, jame mažiau kaupiasi purvas, muilo bei kalkių nuosėdos, todėl tinka net mažiems vaikams ar odos problemų turintiems žmonėms.
Po kiekvieno skalbimo lino audinys minkštėja ir tampa mažiau glamžus.
Lino audinys darosi vis švelnesnis.
Linų pluoštas greitai drėksta ir džiūsta, todėl vėsią naktį lininė patalynė šildo, o karštą – vėsina.
Lininis audinys atsparus statiniam elektros krūviui, todėl nesielektrina.
Linas, lyginant su kitais audiniais, sudaro geriausią mikroklimatą odai, t.y. laidus orui, gerai sugeria drėgmę ir prakaitą (lininis pluoštas gali sugerti 20 % savo svorio ir nebūti šlapias), todėl oda nešunta, kas ypač aktualu žmonėms, kurių oda yra jautri.
Lininis audinys – ekologiškas, nes tai visiškai beatliekinis produktas, gamtai ir ekologijai nesudarantis jokio žalingo poveikio.
Lininis audinys ne taip greitai susitepa, nes paviršiuje yra mažų plaukelių, kurie yra slidūs, lygūs ir nelabai prisiima nešvarumus.
Lininiai gaminiai yra lengvai skalbiami ir greitai džiūsta, yra stiprūs, gerai dėvisi bei apsaugo nuo UV spindulių.
Linas greitai glamžosi, tačiau jam būdingos raukšlės laikomos autentiškumo bei geros kokybės ženklu.